واحد انفورماتیک

 

اهم فعالیتهای واحد انفورماتیک تهران دارو به شرح زیر میباشد : 

1. بخش سخت افزار

2. بخش نرم افزار

3. بخش شبكه

4. بخش وب سایت

5. بخش امنیت

 

معرفي اجمالي هر يك از زير بخشها و وظايف آنها در واحد فناوري اطلاعات

 

1- بخش سخت افزار : اين بخش با فعاليتهای عمده شامل نیازسنجی و كارشناسي تهيه انواع سخت افزارها در راستای خرید ، نصب انواع قطعات و تجهيزات ، راه اندازي رايانه ها، اسكنر ، پرينتر ،  سرورها ، یو پی اس و سوييچ هاي شبكه و تعمیر و پشتیبانی، عیب یابی و رفع عیب و تعويض قطعات معيوب مي باشد. . اين قسمت وظيفه نگهداري سخت افزار موجود و جدید، آموزش نگهداري صحيح از سيستمها به پرسنل و بازديد دوره اي جهت بررسي سيستم هاي سخت افزاري مطابق SOP های شرکت را بر عهده دارد.

 

2- بخش نرم افزار : اين بخش شامل فعاليتهای متعددی میباشد كه عمدتا بر محور نصب و نگهداري و توسعه و بروز رسانی نرم افزارها اعم از ( اتوماسیون اداری، نرم افزار های مختلف حسابداری، نرم افزار حضور و غیاب ،...) بوده است. نصب انواع سيستم عامل ها، نصب برنامه هاي كاربردي بر روي کامپیوترهای كاربران ،راه اندازي سيستم هاي جديد ، نگهداري و رفع اشكالات نرم افزاري ، ارتقا و به روزرساني سیستم عاملها و برنامه ها و آنتي ويروس ها مي باشد، كه اين پشتيباني ها شامل آموزش نرم افزار های مختلف به پرسنل بصورت تعاملی و رو در رو، رفع ايرادات آنها در سيستم ، بررسي و در صورت نیاز انجام رفع باگ در نرم افزارها ، گرفتن Backup از اطلاعات ذخيره شده بر روي کامپیوترها

 

3- بخش شبكه : اين بخش يكي از حوزه هاي عمده اين واحد مي باشد و رئوس آن توسعه ، نگهداری ، رفع اشكالات اکتیو و پسیو سخت افزاری و نرم افزاری اینترنت و اینترانت شبکه اعم از سرورها، سوییچها، اکسس پوینت ها، نودها و .. مي باشد. در اين راستا ساختار فيزيكي شبكه مورد بازنگري قرار گرفته است و بررسي ، به روز رساني با فن آوريهای جديد ، بهينه سازي و افزايش ظرفيت ها مدنظر مي باشد. اين بخش همچنين وظيفه بررسي و برقراي امنيت شبكه را نيز بر عهده دارد . در اين راستا تمامي رايانه هاي شبكه از نظر داشتن ويروس و نرم افزارهاي مزاحم مورد بررسي قرار گرفته و تمامی سیستمها به طور پيوسته مورد بررسي قرار می گیرد و از نظر نصب انواع آنتي ويروس و فعال سازي فايروال ها كارهاي لازم انجام مي پذیرد. ارتقا ، به روز رساني و ارائه توصيه هاي لازم براي كاربران نيز ازوظايف اين واحد مي باشد.

 

4- بخش وب سایت : اين بخش با طراحي اولین وب سايت مرکز در سال 1395 بصورت html و ایجاد صفحات و بارگذاری اطلاعات و بروزرساني اطلاعات شروع شد و درسالهای بعد با طراحی یک وب سایت ( مدیریت محتوا) کاملتر گردید .سپس با خرید پورتال جدید در اين بخش اطلاعات و اخبار و اطلاعیه واحدهای مختلف (محصولات ، صادرات و ... ) بارگذاري و بروز رسانی میشود.

 

5- بخش امنیت : در این بخش مقوله امنیت فناوری اطلاعات اعم از سخت افزار و نرم افزار و داده واطلاعات مرکز مد نظر میباشد. که امنیت از نظر فیزیکی سرورها و تجهیزات شبکه با اتاق سرور جدید و شبکه با فایروال سخت افزاری تنظیم و بروز شده از سوی مدیریت ، سرورهای دارای آنتی ویروس و فایروال و بروز شده و امنیت سیستمهای کاربران با سیستم عاملهای جدید و آنتی ویروس کاسپر لایسنس دار خریداری شده از سوی مدیریت فناوری اطلاعات دائما" مورد بازبینی قرار گرفته و بروز میگرد 

 

واحد انفورماتیک

فرم تماس با واحد انفورماتیک

  • * نام و نام خانوادگی :
  • * آدرس پست الکترونیک :
  • * کد امنیتی :

عضویت در خبرنامه

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید.